blank

Cennik czynności notarialnych

Za wykonywane czynności notarialne notariusz pobiera wynagrodzenie, zwane taksą notarialną. Wysokość taksy notarialnej reguluje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz.U. z 2018r. poz. 272 ze zm.).

blankRozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004r.

Wynagrodzenie notariusza jest kwotą netto do której należy doliczyć podatek VAT w stawce 23 % zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Dodatkowo oprócz taksy notarialnej notariusz pobiera następujące podatki i opłaty:

  • podatek od czynności cywilnoprawnych,
  • podatek od spadków i darowizn,
  • opłatę sądową.

Zebrane opłaty i podatki przekazywane są na konta bankowe odpowiednich instytucji państwowych.

Wynagrodzenie notariusza, nie wyższe niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności, określone jest na podstawie umowy ze stronami czynności. W celu indywidualnego ustalenia taksy notarialnej prosimy o kontakt z Kancelarią.

W przypadku prostych czynności notarialnych informacje o wysokości opłaty notarialnej można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Dla czynności bardziej złożonych, wymagających zgromadzenia i sprawdzenia dokumentacji, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z notariuszem.

  Honorujemy płatność kartami płatniczymi Visa, MasterCard, Maestro oraz BLIK – w zakresie wynagrodzenia notariusza wraz z podatkiem od towarów i usług, natomiast w przypadku chęci dokonywania płatności podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn oraz opłat sądowych kartą, prosimy o wcześniejszy kontakt z Kancelarią.